O projekcie

CBHist. – nowy portal o edukacji historycznej!

CBHist. to portal edukacyjny stworzony przez Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie. Znajdziecie tu materiały dotyczące dziejów Polski oraz stosunków polsko-niemieckich: źródła, opracowania, ilustracje, nagrania wideo, scenariusze lekcyjne, e-booki, podcasty oraz wystawy online. CBHist. powstał z myślą o wykładowcach, nauczycielach, studentach, uczniach, osobach szukających wiedzy o Polsce, jej historii i interesujących wątkach relacji z Niemcami.

Nauczyciele historii znajdą tu scenariusze lekcyjne oparte na pierwszym polsko-niemieckim podręczniku do nauczania historii w obu krajach. Pasjonaci historii znajdą autorskie ciekawostki historyczne w naszej mediatece, niedostępne w innych miejscach.

Wierzymy, że dzięki dostępności w trzech językach – niemieckim, polskim i angielskim – CBHist. odpowie na oczekiwania pasjonatów historii Polski i stosunków polsko-niemieckich także z innych krajów. Zachęcamy do jego promowania! 

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat portalu CBHist. Jeśli chcecie się nimi podzielić, napiszcie do nas na adres: marcin.fronia@cbh.pan.pl

Redakcja CBHist.
Marcin Fronia, Michał Turski